Posledné zápasy

Dohrávka 8. kola - komentáre

Dohrávka 8. kola uzatvorila konečné poradie. Medzi prvým a druhým poradím rozhodlo až celkové skóre. Medzi tretím a štvrtým poradím rozhodol vzájomný zápas a aby toho nebolo málo, tak medzi siedmym a ôsmym poradím rozhodol tiež vzájomný zápas.

The Last - DIALOG: 11:8 (3:4)

Štefan Nemček 3; David Hanuska 3; Michal Záhorský 2; Dominik Azaltovič ; Ondrej Nemček ; Lukáš Selický - Tomáš Tavarský 4; Radovan Sklenár 2; Miroslav Balla ; Matúš Zentko. Rozhodoval Lauko.

Dialog vkročil do zápasu veľmi dobre. V 6. minúte vyhrávali rozdielom troch gólov ktoré vsietili Tavársky 2x a Sklenár. Hráči The Last sa potom pozviechali a v 8. minúte Záhorský znížil. V 9. minúte Hanuska strelil kontaktný gól. Štefan Nemček v 14. minúte strelil vyrovnávajúci gól. Hráč Dialogu Sklenár upravil polčasové skóre v prospech svojho družstva. Začiatok druhého polčasu The Last dvoma gólmi otočili skóre na svoju stranu, ale v 24. minúte Tavarský vyrovnal. The Last neustále hnala túžba po druhom víťazstve a Selický, Štefan Nemček a Hanuska dostali svoje družstvo do trojgólového náskoku. Tento náskok im urobil cestu k druhému víťazstvu, ktoré ich odpútalo od posledného miesta, ktoré od začiatku súťaže okupovali.

FC ŠTÚROVA - Never Old Boys: 5:10 (2:8)

Branislav Pätnický 2; Maroš Ratulovský 2; Eugen Dobrotina - Vratislav Gajdoš 4; Adrian Kostovic 2; Peter Benč 2; Milan Homér ; Zdenek Šeda. Rozhodoval Lauko.

Dôležitý duel pre obe družstvá začali lepšie hráči Never Old Boys. Benč už v 1. minúte otvoril skóre. Kosťovič a Gajdoš v 5. minúte zvýšili náskok. FC Štúrova sa neveda dostať do zápasu, bili úvodom súpera zaskočení. Never Old Boys však nezľavili, naopak Kosťovič, Šeda a ajdoš pridali ďalšie góly. Štúrovej sa podarilo streliť prvý gól až v 12. minúte Pätnickým. Ten ich však nenaštartoval. Inkasovali ďalšie dva od Gajdoša a Benča, V závere polčasu už len skorigoval stav Ratulovský na rozdiel 6 gólov. Druhý polčas akoby hráči Never Old Boys zabudli strelecké kopačky v „kabíne“. Štúrova vstúpila do druhého polčasu dvoma gólmi. V 22. vsietil Dobrotina a v 23. Ratulovský. V 24. minúte Gajdoš odpovedal gólom na 4:9. Potom nastala bezgólová 12 - minútovka. I keď sa hralo v neustálom tempe a družstvá si nič nedarovali, brankári si svoje miesta zastali veľmi dobre. Ďalší gól padol až v 36. minúte do brány Štúrovej a dal ho Homér. Dve minúty pred koncom drámu uzatvoril najlepší strelec súťaže Braňo Pätnický gólom na konečný stav 5:10, ktorý im zabezpečil prvé miesto.

Rossoneri - MEGASPOL: 14:10 (7:7)

Daniel Majerech 7; Marek Gajdoš 4; Ľuboš Mišuta 2; Matej Jenis - Tomáš Sailer 4; Tomas Kazik 3; Róbert Pánis 3. Rozhodoval Lauko.

V úvode zápasu sa blisol brankár Megaspolu Sailer, keď strelil súperovi tri góly. Za Rossonerov znižoval Jenis. V 6. minúte Kazík zvíšil náskok Megaspolu, ale Daniel Majerech troma gólmi tento náskok zmazal. V 11. minúte opäť Kazík poslal Megaspol do vedenia. Rossoneri vyronali Mišutom a Marek Gajdoš dostal tento raz do vednia Rossonerov. Vediene netrvalo dlho, lebo Pánis v 15. minúte vyrovnal. V závere polčasu si šte každé družstvo strelilo po góle. Daniel Majerech a brankár Sajler upravili polčasové skóre na 7:7. V druhom polčase v 23. minúte Kazík dostal Megaspol do vedenia, vzápätí Marek Gajdoš vyrovnal a v 29. minúte dostal Rossonerov do jednogólového náskoku. V 31. minúte sa Megaspolu podarilo znovu vyrovnať, keď gól strelil Pánis. Tento stav Megaspolu netrval dlho, lebo hneď Marek Gajdoš opäť dostal Rossonerov do vedenia. Toto vedenie ešte späčatili Mišuta a Daniel Majerech dvoma gólmi. Tento náskok si už do konca zápasu udržali.

BIELI VLCI - ŠKPH: 8:8 (5:3)

Patrik Pajer 3; Marek Tvrdoň 2; Marian Drug 2; Pavol Maniaček - Lukáš Guldan 3; Juraj Paller 2; Peter Paller 2; Pavol Mrázik. Rozhodoval Lauko.

Poslený zápas súťaže mal úvod opatrný z oboch strán. Družstvá hrali pozorne zbytočne neotvárali priestory, bránili celoplošne. Aj keď sa dostali do gólovej situácie, tak buď ich zlikvidovali brankári, alebo jdnoducho zostali nepremenené. Tento stav trval do 7. minúty, kde sa podarilo Bilelym vlkom streliť gól autorom ktorého bol Drug. Ďalej pokračoval podobný scénar a v 12. minúte Guldan z ŠKPH vyrovnal. Bieli vlci hneď odpovedali gólmi Tvrdoňa 2x a Pajera a dostali sa do mierneho náskoku, ktorý Pavol Mrázik ešte znížil. Do polčasu ešte družstvá dali po góle. Za Bielych vlkov Pajer a za ŠKPH Juraj Paller. Do druhého polčasu lepšie vstúpili hráči ŠKPH, keď sa im podarilo náskok súpera vyrovnať dvoma gólmi Pajera. V 28. minúte sa Maniačkovým gólom Bieli vlci ujali vedenia. O minútu na to Peter Paller vyrovnal. Biely vlci získali ešte dvojgólový náskok keď skórovali Drug a Pajer. Blížiacim sa záverom hráči ŠKPH tento náskok súpera zlikvidovali a tým si zabezpečili bod.

Najlepší strelci: Pätnický (FC Štúrova) 68 gólov, Kadja 48 gólov, Šeda (Never Old Boys) 35 gólov.