Chovateľský krúžok 5

Africký slimák – Achatina žravá

Slimák africký – patrí medzi skutočných obrov medzi slimákmi. Veľkosť ulity je 7 – 10 cm. Je veľmi atraktívnym zástupcom bezstavovcov. Pôvodnou vlasťou je východná Afrika a postupne sa rozšíril do juhovýchodnej Ázie, Tichomoria i tropickej Ameriky.
Sfarbenie ulity je gaštanovo hnedé s okrovými pozdĺžnymi pruhmi, ktoré majú neostré okraje a niekedy sa môžu i zlievať. Svalnatá noha je okrovo sfarbená.
Živia sa najrôznejšou zeleninou, ovocím a najradšej majú uhorky a jablká. Pre správnu tvorbu ulity je potrebná sépiová kosť.
Prevažnú časť dňa strávia zahrabané v substráte – rašeline a aktivujú sa k večeru. Achatiny dospievajú vo veku asi 1 roku.

slimak1 slimak2 slimak3 slimak4 slimak5 slimak6 

Vašou úlohou je napísať mená slimákov, ktorí sú na fotkách.
Odpovede mi pošlite na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Teším sa na Vás a prajem Vám veľa zdravia a veľa trpezlivosti.

Oznamy

Dotazník pre rodičov

Vážení rodičia, zákonní zástupcovia členov (žiakov),

vzhľadom na súčasný režim preventívnych opatrení ÚVZ SR na predchádzanie šíreniu ochorenia COVID – 19 pristupujeme k zisťovaniu záujmu o našu krúžkovú činnosť v školskom roku 2020/2021.

Čítať ďalej...

Oznam pre deti a členov

Učitelia vám budú k dispozícii
na mailoch: rozpis hodín

Usmernenie MŠ SR

Usmernenie z MŠVVaŠ SR, ktoré bolo vydané v súvislosti so šírením nového respiračného ochorenia koronavírusom COVID-19 na www.minedu.sk/usmernenie-k-sireniu-koronavirusu/

Rozhodnutie MŠ SR

Ministerstvo školstva, vedy výskumu a športu Slovenskej republiky dňa 26.3.2020 vydalo Rozhodnutie č. 2020/106 10: 1-A 1030 o mimoriadnom prerušení prevádzky školských zariadení od 30. marca 2020 do odvolania.
Rozhodnutie_msvvas_sr_26-3-2020