Chovateľský krúžok 1

Bojovnica pestrá – Betta splendens

Bojovnica pestrá je jedna z najpopulárnejších akvarijných rybiek. Pochádza z plytkých vôd Thajska, Laosu a Vietnamu. V pôvodnom prostredí žije v stojatých vodách s nízkym obsahom kyslíka, čo si bojovnica kompenzuje pomocou dýchacích orgánov, ktoré sa volajú labyrinty a vďaka ním dokážu dýchať aj atmosférický vzduch nad hladinou, bez ktorého by neprežili aj keby voda bola dostatočne okysličená.
Bojovnice majú dlhé vejúce plutvy rôznej farby: červená, žltá, oranžová, zelená, modrá, biela, čierna. Majú torpédovité telo a ústa smerujú nahor. Dorastajú do 7 cm. Samičky sú menšie a menej nápadné.
Samčeky sa odlišujú sfarbením, dlhými plutvami, pri rozmnožovaní vytvárajú vzduchové bublinky (tvoria hniezdo) a agresívnym správaním voči iným samcom toho istého druhu. Ako náhle sa stretnú dvaja samci, bojujú, a preto nemôžu byť spolu v jednom akváriu. Od tohto správania je aj odvodený ich názov.
Živí sa hmyzom a larvami. Dožíva sa 2 – 3 rokov.

Vašou úlohou je napísať názov rybičky a jej meno, ktorá je na fotkách.
Odpovede mi pošlite na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Teším sa na Vás a prajem Vám zdravie a veľa trpezlivosti.
Video

Bojovnica1 Bojovnica2 Bojovnica3

Úradné hodiny

Pondelok - Piatok
10:00 - 18:00
tel.: 037 77 319 46
mobil: 0948 552 070

Oznamy