Chovateľský krúžok 1

Bojovnica pestrá – Betta splendens

Bojovnica pestrá je jedna z najpopulárnejších akvarijných rybiek. Pochádza z plytkých vôd Thajska, Laosu a Vietnamu. V pôvodnom prostredí žije v stojatých vodách s nízkym obsahom kyslíka, čo si bojovnica kompenzuje pomocou dýchacích orgánov, ktoré sa volajú labyrinty a vďaka ním dokážu dýchať aj atmosférický vzduch nad hladinou, bez ktorého by neprežili aj keby voda bola dostatočne okysličená.
Bojovnice majú dlhé vejúce plutvy rôznej farby: červená, žltá, oranžová, zelená, modrá, biela, čierna. Majú torpédovité telo a ústa smerujú nahor. Dorastajú do 7 cm. Samičky sú menšie a menej nápadné.
Samčeky sa odlišujú sfarbením, dlhými plutvami, pri rozmnožovaní vytvárajú vzduchové bublinky (tvoria hniezdo) a agresívnym správaním voči iným samcom toho istého druhu. Ako náhle sa stretnú dvaja samci, bojujú, a preto nemôžu byť spolu v jednom akváriu. Od tohto správania je aj odvodený ich názov.
Živí sa hmyzom a larvami. Dožíva sa 2 – 3 rokov.

Vašou úlohou je napísať názov rybičky a jej meno, ktorá je na fotkách.
Odpovede mi pošlite na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Teším sa na Vás a prajem Vám zdravie a veľa trpezlivosti.
Video

Bojovnica1 Bojovnica2 Bojovnica3

Oznamy

Dotazník pre rodičov

Vážení rodičia, zákonní zástupcovia členov (žiakov),

vzhľadom na súčasný režim preventívnych opatrení ÚVZ SR na predchádzanie šíreniu ochorenia COVID – 19 pristupujeme k zisťovaniu záujmu o našu krúžkovú činnosť v školskom roku 2020/2021.

Čítať ďalej...

Oznam pre deti a členov

Učitelia vám budú k dispozícii
na mailoch: rozpis hodín

Usmernenie MŠ SR

Usmernenie z MŠVVaŠ SR, ktoré bolo vydané v súvislosti so šírením nového respiračného ochorenia koronavírusom COVID-19 na www.minedu.sk/usmernenie-k-sireniu-koronavirusu/

Rozhodnutie MŠ SR

Ministerstvo školstva, vedy výskumu a športu Slovenskej republiky dňa 26.3.2020 vydalo Rozhodnutie č. 2020/106 10: 1-A 1030 o mimoriadnom prerušení prevádzky školských zariadení od 30. marca 2020 do odvolania.
Rozhodnutie_msvvas_sr_26-3-2020